Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polska rap scena

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2017 odpowiedzi w tym temacie

#1 ShTown

ShTown
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaGůrny Ślůnsk

Napisano 22 lutego 2016 - 01:26

Siema. Ja zacznę, co sądzicie o singlu Sztigara? Jak dla mnie polski B-Real :)
[yt]

Dołączona grafika

Clifford "Blunt" Williams

#2 McSnikers

McSnikers

• GameSnikers CY69C •

• Użytkownik
  • 190 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Włochy

Napisano 22 lutego 2016 - 02:53

o boże - nie to nie moje klimaty xD
Jak tego w ogóle nie da się oglądać ;]

Dołączona grafika

#3 ShTown

ShTown
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaGůrny Ślůnsk

Napisano 22 lutego 2016 - 16:33

Jak tego w ogóle nie da się oglądać ;]

Tu chodzi o track, a nie teledysk. Poza tym jest to tylko "Projekt traktowany z przymrużeniem oka".

Dołączona grafika

Clifford "Blunt" Williams

#4 Kriserek

Kriserek
  • Gamemaster
  • 468 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 22 lutego 2016 - 21:48

Jakoś mnie nie rajcuje, ale to może dlatego, że całkiem nie mój klimat. Za to co myślicie o najnowszej płycie Peerzeta? Jak dla mnie na poziomie hipocentrum, albo nawet i większym. Duże propsy dla Przemka.

"Dla mnie rap to stan umysłu - wszystko -
Żeby była jasność, nie używam go zamiennie z hip-hop"

#5 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 18:05

Nie mieszajcie polskiego rapu z zagranicznym w jednym temacie bo się zrobi syf ogromny.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#6 Kriserek

Kriserek
  • Gamemaster
  • 468 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 23 lutego 2016 - 18:08

W sumie słusznie.

#7 ElPolako

ElPolako
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 23 lutego 2016 - 19:52

A ja, żeby nie zrobić z tego tematu miejsca, gdzie wkleja się jedynie klipy/kawałki to zadam wam pytanie. Jaracie się bardziej ambitnym rapem czy bardziej takim "rapem do auta"? Ja osobiście na co dzień wolę słuchać bardziej rozgarniętych (moim zdaniem tacy są) artystów, co nie oznacza wcale, że nie lubię sobie posłuchać czegoś lajtownego. Odpowiadając na pytanie wyżej - płyty Przemka nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, tak samo niestety jak Onara, gdyż zepsuły mi się słuchawki a nie lubię sprawdzać nowości na głośnikach.

Żeby dać wam jakiś przykład co miałem na myśli mówiąc rap bardziej ambitny, to sprawdźcie sobie ostatnią płytę Bisza (a w zasadzie to cała jego dyskografia) no i taka świeża perełka od Mediuma:

Jeśli wam się spodoba, to płytę Mediuma "Teoria Równoległych Wszechświatów" także wam mogę z całą pewnością polecić :)

Dołączona grafika

#8 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 20:02

Daj spokój, Bisz nie robi treściwego rapu tylko bawi się słowem. Jak chcesz sobie posłuchać rapu z przekazem, storytellingu to odpal przykładowo piha lub moleste.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#9 ElPolako

ElPolako
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 23 lutego 2016 - 20:07

Za pihem nie przepadam, nawet bardzo - dla mnie to jest marny wyjec. Kwiaty zła ostatnia jego dobra płyta. Molesta to też raczej sentymentalnie. A jeżeli twierdzisz, że Bisz, LaikIke1, czy Medium nie robią "treściwego" rapu, to ja nie wiem co to słowo dla Ciebie oznacza :).

Zapomniałbym - pewnie Ci co jeszcze nie słyszeli się ucieszą :)

Dołączona grafika

#10 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 20:32

Jeśli ty widzisz jakiś konkretny storytelling i przekaz w rapie bisza to ja pierdole : D Przecież to jest zabawa słowem, podobnie jak u DGE.

#11 Trupak

Trupak

Now I got tattoos on my body, Psycho bitches in my lobby

• Użytkownik
  • 2 478 postów
  • Lokalizacjaputting haters in graves

Napisano 23 lutego 2016 - 20:39

Dołączona grafika

#12 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 20:44

No ten kawałek świeżość w chuj, nie znudził się w cale, a do tego nie w tym temacie : D

#13 Kriserek

Kriserek
  • Gamemaster
  • 468 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 23 lutego 2016 - 20:49

Treściwy rap to robi na przykład taki Zeus. Co do Zeusa, nie rozumiem dlaczego on jest tak niedoceniany.

#14 ElPolako

ElPolako
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 23 lutego 2016 - 22:00

Jeśli ty widzisz jakiś konkretny storytelling i przekaz w rapie bisza to ja pierdole : D Przecież to jest zabawa słowem, podobnie jak u DGE.

Nie zrozumiałeś mnie. Ja wcale nie mówiłem o żadnych storytellingach. Ująłem to jako "rap ambitny" - spójrz chociażby na słownictwo, jakiego używa. Poza tym, zajebiście ogarnia #hashtagi, a w PL rapie tego mało.

Jeśli chcesz storytelling od Bisza to łap.

Dołączona grafika

#15 Kriserek

Kriserek
  • Gamemaster
  • 468 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 25 lutego 2016 - 21:28

Co myślicie o tej produkcji na dubstepowych bitach? Jak dla mnie Dino zrobił genialne bity, tak samo Donde. Sidney zaś zawiódł na całej lini, jeśli chodzi o Pezeta.

#16 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 18:25

Nie przemawia w ogóle do mnie ten "nowy" pezet.

TRABIK...
Dołączona grafika

#17 Kriserek

Kriserek
  • Gamemaster
  • 468 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 26 lutego 2016 - 18:48

Chodziło mi o Pokahontaz, nie Pezeta. Porównywałem tylko bity na których nawijał Pezet z tymi od Pokahontaz. Co do Pezeta to przyznam Ci racje, ten "nowy" Paweł pachnie zwykłym syfem i hipokryzją.

#18 Яoths

Яoths
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 26 lutego 2016 - 20:16

Lubiłem i nadal lubię Pezeta, jednak wolałbym tego starego. - tak samo z Fokusem.

#19 Trabik

Trabik
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 20:50

Jeśli chodzi o typowo komercyjny rap to tylko tede, bo robi to w zajebistym stylu z zachodniego wybrzeża.

#20 Zbysiu

Zbysiu
  • Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 27 lutego 2016 - 01:04

Jeśli chodzi o zajebistą Bragga zdecydowanie DGE, Biszu - na kozaku. Wychodzi też sporo młodych kotów - Sitek, Mielzky. Za B.R.O i Sulinem nie przepadam.

Lennan 'Lenny' Barclay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych